Return to Headlines

Indianola K8: Staff Email Directory

Indianola Informal K-8

2019-2020 Staff Email Directory

 

ALL EMAIL ADDRESSES END IN: @columbus.k12.oh.us

 

Administrative Team

Brandy Koeth, Principal

bkoeth5587

 

Amara Toure’, Assistant Principal

atoure2541

School Counseling Team

Tiffany Alexander

talexander4

 

Danette Graham

dgraham8621

Office Team

Bonnie Metzger, secretary

bmetzger

 

Denise Holland, attendance and records

dholland

School Nurse

Donica Key

dkey

Library

April Repka

arepka8512

PEAK

Quincy Repka

qrepka

Custodial Team

Dywane Bahati, Head Custodian

dbahati

 

Ray Davis

rdavis8593

 

Lee Miller

lmiller

Cafeteria Manager

Kathy Graham

lgraham6873

Latchkey Team

David Brown, site manager

dbrown6543

 

Angie Driscoll

adriscoll

K/1 Team

Tracey McCarthy

tmccarthy9964

 

Amy Hill

ahill8792

 

Ami Trivedi

atrivedi

 

Kate Leach

kleach

 

Laura Valentine

lvalentine1632

 

Michelle Barnes

mbarnes10366

 

Sally Williams, Kdg. IA

swilliams2024

 

Susan Maykuth, Kdg. IA

smaykuth2057

 

Carolyn Fletcher, Kdg. IA

cfletcher10225

2/3 Team

Loren Bucek

lbucek10099

 

Mary Blackburn

mblackburn

 

Danielle Hittle

dhittle505

 

Brian Rutti

brutti3791

 

Monica Linson

mlinson

 

Angel Negron

anegron738

Grades K-3 Reading Tutor Team

Emilie Pitzen

epitzen6573

 

Diana Brewer

dbrewer7428

 

Julie Willis

jwillis1827

4th Gr. Team

Melissa Wendt

mwendt2896

 

Maree Bednar-Warren

mbednar3460

 

ElizaBeth Towne

ehall5666

5th Gr. Team

Marie Boozer

mboozer5477

 

Amy Roach-Pezzatta

apezzatta6680

 

Ronda McIntyre

rmcintyre3487

6th Gr. Team

Lisa Seiberling

lseiberling1090

 

Cindy Gunn

cgunn2

 

Trina Marschall

cmarschall6484

7/8 Team

Gina McGowan, ELA

gmcgowan

 

Ryan Wallace, Soc. Stud.

rwallace

 

Jared Laughbaum (LB), science

jlaughbaum7833

 

Catherine Campo Hohler, math

ccampohohler8193

Special Education Team

Chris Patch

cpatch

 

Talon Bailey

tbailey

 

Jenny Perks, tutor

jperks4128

 

Heather Williams

hwilliams397

 

Ebone’ Dansby

edansby

 

Vicki Evans

vevans10114

 

Jen Harvie

jharvie8647

 

Rachel Greenfield, special education coordinator

rgreenfield5114

 

Charley Risby, school psychologist

crisby

 

Leah West, speech and language pathologist

lwest2930

 

Kristin Beckett, physical therapist

kbeckett

 

Doreen Miller, occupational therapist

dmiller4676

 

Pete Ellsworth, adaptive physical education

pellswor

 

Barb Koehler, MD IA

bkoehler

 

Ben Arnold, MD IA

barnold

 

Sonja Smith, MD IA

ssmith6217

 

Cheryl Scott, MD IA

cscott8945

Gifted and Talented Team

Courtney Gavazzi, gr.3-4

cgavazzi

 

Jon Brush, gr. 5-6

jbrush10013

K5 Arts Team

Daryl Curry, visual arts

dcurry3699

 

Laura Smith, music

lsmith8593

 

Amy Williams, dance

awilliams2957

 

Ruth Hall, band and strings

rhall2349

 

VACANCY, physical education

 

MS Arts Team

Clay Blackburn, physical education

cblackburn

 

Rachel Rowen, visual art

rrowen4868

 

Ruth Hall, band and choir

rhall2349

 

Missy Belgen, strings

mbelgen9111